How to Use Crusher Run for Driveway
Is crusher run cheaper than gravel? At $0.40 per square foot, crusher run is significantly cheaper than regular gravel, which sells at about $0.70 per square foot. A ton of plain gravel sells at an average price of $50, which is about $20 dollars more than the price of a similar amount of crusher run. Does crusher run drain well?